Naujienos

Spec. tarnybų vairuotojų mokytojas papasakojo, kam būtina užleisti kelią ir kas yra „gyvybės koridorius“

2020-04-14
Pandemija, karantinas. Atrodo, kad eismas ištuštėjusiose Lietuvos miestų gatvėse tapo paprastesniu nei buvo iki šiol. Taip tik atrodo. Specialios paskirties transporto priemonės su įjungtais švyturėliais ir garsiniu signalu, kurių šiuo metu gali išvysti vis daugiau, reikalauja papildomo vairuotojų ir pėsčiųjų budrumo.

Pėsčiųjų perėjos: ar darau viską, kad būčiau saugus?

2020-03-30
Paklauskite savęs – ar keliaudamas į darbą, parduotuvę, vedžiodamas šunį padariau viską, kad ir pats, ir kiti eismo dalyviai būtų saugūs? Apie saugumą pėsčiųjų perėjose kalbamės su Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresniuoju patarėju Vidmantu Pumpučiu.

Trikojai matuokliai „prišaudė“ tiek greičio viršytojų, kad dalis liks be vairuotojo pažymėjimo

2020-03-23
Per savaitę Kauno apskrityje policijos naudojami mobilūs trikojai greičio matuokliai užfiksavo daugiau nei 2 tūkst. pažeidimų. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai teigia, jog vairuotojams trikojai jau nebaisūs – atsargumas kelyje blėsta, grįžtama prie senų įpročių važiuoti savo susigalvotu „leistinu“ greičiu.

Tyrimų rezultatai nustebino: besinaudojantys telefonu prie vairo – dukart lėtesni

2020-03-23
Vairuotojams nuolat kartojama, kad naudotis telefonu ar užsiimti pašaline veikla vairuojant – draudžiama. Tačiau tokių, kurie į šį reikalavimą numoja ranka, netrūksta. Vairuotojai įsitikinę, kad stovint spūstyje naudojimasis telefonu neigiamos įtakos vairavimui neturi, juk niekas niekur nejuda. O tik tyrimai rodo, kad tiesa – kiek kitokia.

Pavasario pavojai keliuose: išgelbės saugus greitis ir kokybiškos padangos

2020-03-21
Nors žiema buvo švelni, o kalendoriuje jau pavasaris – vairuotojai neturėtų atsipalaiduoti. Kaip pasakojo 15min kalbinta sinoptikė Vida Ralienė, po šaltos nakties kelią padengiantis ledukas – pavasario bruožas. Vairavimo instruktorius Tadas Puidokas paaiškino, kad slidžiame kelyje būsime saugesni pasirinkę tinkamą greitį ir naudodami kokybiškas padangas.

Vyriausybė užsimojo iki 2050 metų žūčių skaičių eismo įvykiuose sumažinti iki 0

2020-03-19
Vyriausybė patvirtino valstybinę eismo saugumo programą „Vizija – nulis“, kuria siekiama šalies keliuose mažinti žūčių ir sunkių sužeidimų skaičių.

Keturios vairuotojų nuodėmės, dėl kurių kenčia kiti eismo dalyviai

2020-03-13
Eismo saugumo prevencijoje daugiausia dėmesio skiriant greičio viršijimui ir alkoholio vartojimui, dažnai pamirštama apie smulkesnius nusižengimus bei elementarią vairavimo kultūros stoką. Draudikų teigimu, dėl tokių vadinamųjų „smulkių nuodėmių“ kaip saugaus atstumo nesilaikymas, rizikingas manevravimas ar nesureguliuoti žibintai drausmingi eismo dalyviai kenčia kasdien, jos lemia ir didžiąją dalį smulkių eismo įvykių.

Į gatves grįžta paspirtukai: kada jiems važiuoti keliu, o vairuotojams pasiruošti eismo įvykio deklaracijas

2020-03-13
Apie vis labiau juntamą pavasarį miestuose primena ne tik aukščiau kylantys termometro stulpeliai ir ilgiau šviečianti saulė, bet ir vis dažniau sutinkami elektriniais paspirtukais keliaujantys gyventojai. Nors pastaraisiais metais ši transporto priemonė itin išpopuliarėjo ir tapo neatsiejama eismo dalimi, diskusijos dėl jos naudojimo taisyklių netyla. Tad ką reikėtų žinoti, jei šiemet elektrinį paspirtuką nuspręsite išmėginti ir jūs, svarstoma pranešime žiniasklaidai.

Maistas gali sukelti tokį patį pavojų vairuojant, kaip ir naršymas telefone

2020-03-13
Vairavimas – didelės atsakomybės reikalaujantis procesas, kurio tikslas ne tik nusigauti iš taško A į tašką B, bet ir padaryti tai saugiai. Tam svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių ir atsisakyti dėmesį blaškančių įpročių, galinčių baigtis eismo įvykiu, o kartu – ir finansiniais nuostoliais ar net žala sveikatai.

Išsiaiškino, kurio Lietuvos miesto vairuotojai dažniausiai naudojasi telefonu vairuodami

2020-03-05
Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų sutinka, kad telefono naudojimas prie vairo yra opi problema. Nepaisant to, daugelis pripažįsta vairuodami bent kartais patys pasinaudojantys telefonu. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas Baltijos šalių saugumo indekso tyrimas atskleidė, kad dažniausiai lietuviai prie vairo linkę naudotis telefonuose esančiomis kelių navigacijos programėlėmis bei nenaudodami laisvų rankų įrangos atsiliepti į skambučius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Saugos diržai: klysta ir eiliniai vairuotojai, ir lenktynininkai

2020-03-05
Kaip dažnai sėdę prie automobilio vairo patikrinate saugos diržą? Ar žinojote, kad netyčia persisukęs smūgio metu jis prilygsta virvei? Apie tai, kaip taisyklingai užsisegti saugos diržus papasakojo Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) Techninių reikalavimų komiteto pirmininkas, Dakaro „Agrorodeo“ komandos mechanikas Egidijus Janavičius, atskleidęs ir automobilių sporte pasitaikančias pavojingas klaidas.

Policija kreipiasi į eismo dalyvius: kurias iš šių taisyklių jau esate pamiršę (Kviečiame pasitikrinti)

2020-02-25
Žiema bei pavasario pradžia eismo dalyviams yra gana sudėtingas laikotarpis. Nuolat besikeičiančios meteorologinės sąlygos, neilgos dienos sunkina važiavimo sąlygas, riboja matomumą. Dėl to svarbu, kad eismo dalyviai elgtųsi atsakingai, būtų drausmingi, gerbtų vienas kitą ir laikytųsi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.