Saugaus vaikščiojimo tamsiu paros metu patarimai

Visada svarbu stebėti aplinką, tačiau tai ypač svarbu, kai naktį vaikštote vieni. Deja, yra nusikaltėlių, kurie pasinaudoja neatidžiais žmonėmis. Štai keletas patarimų, kurie padės jums išlikti saugiems, kai einate sutemus!

  1. Eidami vieni tamsiu paros metu nerašykite trumpųjų žinučių ir nekalbėkite telefonu. Taip ne tik tampate lengvu nusikaltėlių taikiniu, bet ir negalite stebėti aplinkos ir galimų pavojų, kurie gali tykoti netoliese. Kad išvengtumėte nepageidaujamo dėmesio, laikykite telefoną paslėptą ir nepastebimą.
  2. Būkite gerai apšviestose vietose ir, kai tik įmanoma, laikykitės viešų gatvių. Venkite trumpinti kelią tamsiomis alėjomis ar parkais, nes tai yra pagrindinės nusikaltėlių tykojimo vietos.
  3. Jei reikia eiti vienam, pasitikėkite savo žingsniu ir laikysena. Nusikaltėliai dažnai ieško pažeidžiamų taikinių, kurie atrodo neužtikrinti ar išsigandę ir gali būti lengviau įbauginami.
  4. Nešiokitės švilpuką ir naudokite jį, jei jaučiate grėsmę. Taip pat pravartu nešiotis kokią nors savigynos priemonę, pavyzdžiui, pipirinį purškalą arba kišeninį peiliuką.
  5. Jei galite, vaikščiokite su draugu ar kolega, kuris gerai pažįsta vietovę ir yra susipažinęs su saugos protokolais nelaimės atveju.

Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti, kad vaikščiodami vieni tamsoje būsite saugūs. Būkite budrūs ir pasitikėkite savo nuojauta; jei kažkas atrodo ne taip, geriau pasisaugoti, nei gailėtis. Atminkite, kad jūsų saugumas visada turi būti svarbiausias prioritetas! Būkite budrūs ir stebėkite aplinką – tik tada galėsite mėgautis naktinių pasivaikščiojimų ramybe. Naudodamiesi šiais patarimais galite išlikti saugūs ir ramiai pasivaikščioti tamsoje!