Nepamirškite šių 10 patarimų, kai kitą kartą teks vairuoti sningant

Vėl ateina tas metų laikas, kai pradeda snigti ir visi turime išmokti vairuoti sniege. Kai kuriems iš mūsų tai nauja patirtis. Kitiems – tai, ką darome kiekvieną žiemą. Nesvarbu, kuriai kategorijai priklausote, svarbu nepamiršti šių 10 patarimų, kai kitą kartą teks vairuoti sniege!

  1. Sulėtinkite greitį! Svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti vairuojant sniege, yra važiuoti lėtai. Dėl sniego ir ledo jūsų automobiliui gali būti sunkiau sustoti, todėl būtina gerokai sumažinti greitį.
  2. Padidinkite važiavimo paskui save atstumą: Pasirūpinkite, kad tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio liktų daug vietos. Taip turėsite daugiau laiko reaguoti, jei priekyje važiuojantis automobilis staiga sustotų arba slystų.
  3. Venkite staigaus stabdymo ir greitėjimo: Stenkitės vengti staigių greičio pokyčių, nes dėl to jūsų automobilis ant slidžios dangos gali slysti arba slysti.
  4. Naudokite žemas pavaras: Važiuodami sniegu, naudokite žemesnę pavarą, kad sumažintumėte greitį ir pagerintumėte sukibimą.
  5. Atkreipkite dėmesį į juodąjį ledą: Juodąjį ledą sunku pastebėti, tačiau jis gali būti pavojingas, jei nesiimsite atsargumo priemonių. Jei pastebėjote, kad kelias atrodo blizgantis arba šlapias, sulėtinkite greitį ir staigiai nekeiskite krypties.
  6. Nenaudokite tempomato: Važiuojant slidžiu keliu nerekomenduojama naudoti tempomato, nes dėl jo automobilis gali staigiai pagreitėti arba stabdyti.
  7. Patikrinkite padangų protektorių: Įsitikinkite, kad jūsų padangų protektorius yra pakankamas žiemos sąlygoms. Taip pat svarbu patikrinti, ar slėgis visose padangose yra tinkamas.
  8. Supakuokite avarinį rinkinį: Į avarinį rinkinį turėtų būti įtraukti tokie daiktai kaip signalinės raketos, kastuvas ir antklodės.
  9. Jei galite, likite namuose: Geriausias būdas išlikti saugiam keliuose – vengti jų esant blogoms oro sąlygoms. Jei įmanoma, palaukite, kol keliai bus nuvalyti, ir tik tada leiskitės į kelią.
  10. Būkite pasiruošę blogiausiam: Turėkite avarinį planą ir būkite pasirengę blogiausiam. Jei atsidūrėte pavojingoje situacijoje, sustokite kelkraštyje ir kvieskite pagalbą.

Šių 10 patarimų laikymasis padės užtikrinti jūsų saugumą vairuojant žiemos sąlygomis. Būkite budrūs, vairuokite atsargiai ir visada būkite pasiruošę reaguoti, jei nutiktų kas nors netikėto!

Sėkmingo vairavimo!